AUSTRAALIA REISIBLOGI: Jõulud 35-kraadises kuumuses

Jõulud on minu lemmikpüha. Selle aasta jõulud tulid aga teistmoodi kui varasemad, sest pidime olema esimest korda kodust eemal. Ühest küljest on see kurb ning teisalt tore. Kurb, sest meil polnud võimalust olla koos oma pere ja sugulastega, ning põnev, sest õppisime tundma Austraalia jõulutraditsioone.

Austraallased seostavad jõule seevastu külma lõuna, grillimise ja mere ääres käimise või basseinis suplemisega. Nemad tähistavad jõule 25ndal detsembril. Päev algab kuuse alla jäetud kingituste avamisega. Jõuluvanaga nemad isiklikult ei kohtu ning kui oleme rääkinud, et meie peame kingi lunastamiseks luuletust lugema, laulupala esitama või mõne muu jõu või ilu numbri sooritama, teevad nemad seda kuuldes üllatusest suured silmad. Austraallastele tundub see väga uskumatu ja kummaline komme.

 

Kingituste avamisele järgneb neil kogu pere ja sugulastega ühine lõunasöök. Lauale pannakse kalkun, sink, mereannid ning magustoiduks jõulupuding või puuviljakook. Kui meie sööme jõulude ajal mandariine, siis neil on sellel hooajal mangod eriti maitsvad ja magusad. Oleme mangot siin nüüd maitsenud ja tõesti, oi kuidas see keele alla viib! Kui meie räägime soojast ja auravast jõulupraest, siis nende jaoks on vastupidi oluline, et toit oleks külm ja jahutav, sest siin on jõulude ajal suvi ning väljas vahetpidamata 35-40 soojakraadi.