Hapetega näokoorijad – parem valik sinu näole ja loodusele

Need väikesed plastikust mikroosakesed, millega oleme kõik tuttavad, ja leiame oma igapäevastest keha- ja näokoorijatest, ei ole tegelikult üldse nii süütud, kui nad pealtnäha paistavad ...
Toimetas: Helena Feofanov
Fotod: Tootjad, Shutterstock

Probleem seisneb selles, et sellised miniatuursed pallikesed on piisavalt väiksed, et voolata läbi vee filtratsioonisüsteemidest. Seepärast on väga tõenäoline ka see, et oma tee lõpetavad need osakased meres ja ka kalakeste kõhtudes. Selliste koorijate tootmine on juba keelatud näiteks USA-s ja ka Greenpeace uus kampaania tegeleb selle probleemiga, mille tagajärjel on ka suurfirmad nagu L’Oréal ja Estée Lauder lubanud sellised tooted müügist välja praakida.

On mitmeid erinevaid võimalusi koorida ja puhastada oma nahka ka ilma mikroosakeste abita. Tooted, mis sisaldavad happeid nagu AHA ja BHA, on loodusest pärinevad, naturaalsed koorijad, mis annavad perfektse tulemuse ilma naha manuaalse koorimiseta. Kui tunned, et on liiga vara jätta maha see puhta, värskelt kooritud naha tunne, on olemas ka palju alternatiive keemilistele koorijatele. Looduslikud annid nagu aprikoosi seemned, riisipuuder või savi on suurepärased võimalused sama mõnusale nahale, mis on lihtsalt nii palju vähem kahju meie loodusele.