7 PÕHJUST, miks peaksid kohvi IGA PÄEV jooma

Sa ei suuda kohvita elada? Need 7 põhjust tõestavad, et sellest aromaatselt ergutavast naudingust loobumine oleks tõeline patt.
Toimetas: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

Kunstike, blogijate ja ajakirjanike, kontoritöötajate ning isegi kooliõpetajate lemmikjook võidab endale aga järjest rohkem fänne. Ole valmis, need 10 punkti panevad sind kohvi veelgi palavamalt armastama.

#1
SISALDAB ROHKELT ANTIOKSÜDANTE

Kohvis on umbes 4 korda rohkem antioksüdante kui rohelises tees. Pealegi ei vähene nende hulk ubade röstimise käigus, vaid vastupidi – hoopis suureneb.
Antioksüdandid võitlevad DNAd kahjustavate vabade radikaalidega – juues kohvi, pidurdad ka organismi vananemisprotsesse.

#2
KOHVILÕHN MAANDAB STRESSI

Teadlased on tõestanud, et kohviubade aroom maandab magamatusest tekkinud stressi. Seega kui ebapiisav uni on üks nendest asjadest, millega pead igapäevaselt silmitsi seisma – joo musta kohvi, millel on tugevam aroom kui näiteks latte‘l.

#3 
KOHVIGURMAANI MAKS TÖÖTAB PAREMINI

2006. aastal läbi viidud uuring näitas, et igapäevaselt kohvi tarbivatel inimestel jääb maksahaiguste tekkimise oht oluliselt väiksemaks kui ülejäänud rahval. Kohvi tarbimine käivitab maksas n-ö kaitsemehhanismi maksatsirroosi vastu, mida kutsub esile alkoholi tarbimine.
Lisaks sellele,  välistad igapäevaselt 3-4 tassi kohvi juues maksa rasvumist.

Screen Shot 2016-07-20 at 10.31.22