Allikas: cosmeticbusiness.com
Foto: Shutterstock

#1 Naha pind

Vananedes toimuvad muutused naha tugistruktuurides ning seetõttu muutub naha pind ebatasaseks. Seda muutust on võimalik märgata ka  palja silmaga.

Aja jooksul hakkavad tekkima ka peened kortsukesed, mida sageli kutsutakse miimikakortsudeks. Esmalt kipuvad nad ilmnema silmade ja suu ümber ning on esmaseks märgiks  elastiini, kollageeni ja  elastsuse vähenemisest. Aja jooksul nad muutuvad sügavamaks ja selgepiirilisemaks ning varsti võib neid täieõiguslikult kortsudeks nimetada.

Üldjuhul saame rääkida kortsudest pärast 30 eluaastat. Viimased uuringud on aga viidanud, et see number suureneb. Kindlasti mängivad siin olulist rolli ka turul saada olevad vananemise vastased kosmeetikatooted.

 

#2 Nahatoon

Vananedes hakkab naha värvispektris üha enam rolli mängima kollane ja punane toon. Viimane on tekitatud tänu kahjustunud kapillaaridele, mis ilmnevad nahal ebaühtlase punetusena.

Vananemine võib nahal ilmneda ka iseloomulike plekkidena, mille ravi on suhteliselt pikaajaline keskendudes melaniini tootmise ja türosinaasi aktiveerimisele.

 

#3 Silmad

Siin on kolm olulist punkti: tumedad ringid ümber silmade, tursed ja ülemise ning alumise silmalau naha lõtvumine.

Tursed on üldjuhul iseloomulikud silmade all olevale piirkonnale– nahk lõtvub ja täitub koevedelikuga.

Tumedad ringid tekivad, viimaste uuringute kohaselt, tänu lokaliseeritud hapniku küllastusele ja suurenenud melaniini kogusele antud piirkonnas. Samas vajab teema veel uurimist.

Silmaümbruse nahk on õhuke ning tundlik ning seda tuleb arvestada ka silmahooldus tooteid kasutades ja valides.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised