5 kasulikku soovitust suvelõpu juuksehoolduseks

Välimuse juures on oluline roll juuste tervisel, mis saab sageli just suvel kõige suurema koormuse osaliseks – soolane merevesi, päike, konditsioneer ja kuumtöötlemine võivad juuste tervist pöördumatult kahjustada. Muuhulgas niisutuse järele janunevatele juustele võivad need olla ka kahused, raskesti käsitletavad ning tavapärasest kauem kuivada. Dove’i brändijuht Kertu-Kai Põldvere jagab kasulikke soovitusi, milliste vahenditega suvest kurnatud juukseid turgutada ning milliste võtetega kiharad saabuvaks sügishooajaks taas ellu äratada.
Foto: Shutterstock

Taasta juuste loomulik niiskustasakaal

Juuste kuivus on suveperioodi lõppedes kõige sagedasemaks probleemiks. Juuksed ei ole võimelised iseseisvalt taastuma, seega tuleb abi otsida poelettidel saadavalolevatest juuksehooldustoodetest, millega juuksed taastavate ja hooldavate koostisosade abil taas ellu äratada. Kui juuksed on juba talumatult kuivad, on soovitatav lisaks intensiivselt niisutavale šampoonile ja palsamile kasutada ka sama toimeainega juuksemaski.

 

Ära karda palsamit

Paljud naised kurdavad selle üle, et palsam muudab juuksed raskemaks ja peadligi hoidvaks, mistõttu kasutavad nad vaid šampooni. Siinkohal on paslik meelde tuletada, et sel juhul tuleks palsamit kasutada juuste otste piirkonnas, kus kiharad vajavad kõige enam niisutust. Juuksejuurte piirkonda aitab niisutada naturaalne rasu, mida toodavad peanaha rasunäärmed, seega selle piirkonna võib julgelt palsamivabaks jätta.