5 kasulikku soovitust, kuidas hoolitseda kaenlaaluste eest

Kas teadsid, et kaenlaaluseid raseerides eemaldub kuni 33% nahka, mille pealmistel kihtidel on kaitsev omadus? Kaenlaalused on piirkond, millele me tavaliselt suurt tähelepanu ei pööra, kuid mis on tegelikult üks õrnemaid piirkondi meie kehal.

Sage raseerimine, intensiivsed deodorandid ning rõivaste kokkupuude õrna piirkonnaga võivad nahka kahjustada ning tulemuseks on ärritunud, kuivad ja ebaühtlase tooniga kaenlaalused. Dove’i brändijuht Kertu-Kai Põldvere annab nõu, kuidas hoolitseda õrna piirkonna eest ning toob välja peamised omadused, mida tuleks õigete kehahooldustoodete valikul silmas pidada.

 

Pese enne raseerimist

Selleks, et vähendada raseerimisel tekkivat nahakahjustust, veeda mõned minutid enne raseerimist duši all või niisuta kaenlaaluseid eelnevalt sooja ja niiske rätikuga. Soe vesi muudab karvad pehmemaks, mistõttu on nende eemaldamine hulga lihtsam ja sedasi tehes säästame naha pealmisi kihte.

 

Koori ka kaenlaaluseid

Eemaldades kaenlaalustelt surnud naharakud, pääseb deodorandi koostises olev niisutaja naha sügavamatesse kihtidesse, mis aitab vältida kuivuse teket. Tõhus niisutus jätab kaenlaaluse naha siledamaks ja ühtlasemaks ning vähendab pooride ja liigpigmentatsiooni teket. “Kasuta surnud naharakkude eemaldamiseks pehmet rätikut või õrna koorijat kaks või kolm korda nädalas. Üldjuhul sobib selleks tavaline kehakoorija, kuid eriti tundliku nahaga inimesed võiksid kasutada näokoorijat,” soovitab Põldvere.