NEID 5 AINET TULEKS KOSMEETIKAS VÄLTIDA!

Arvad, et oled maailma parima kreemi, šampooni ja puudri juba leidnud? Kontrolli kas sinu ilulemmikud on ikka nii head...

Allikas: Kehasära.eu
Foto: Shutterstock

Sinu ees on ohtlikud toimeained, mis võivad hea asemel sinu ilule hoopis liiga teha. Jäta need oma rutiinist välja juba täna.

Sulfaadid
Tegu on karmi pesuainega, mida toodetakse peamiselt nafta või kivisöe töötlemisel tekkinud jääkainetest. Sulfaate seostatakse maitsemeelte kahjustumise, raskete nahaärrituste, viljatuse ja nägemise halvenemisega.

 

Parabeenid
Peamiselt emaka- ja rinnavähiga seostatud parabeenid on kosmeetikatööstuses tuntud kui head ning odavad säilitusained. Samuti parandavad need kreemide viskoossust ning jätavad nahale meeldiva pehme tunde. Üks enamlevinud parabeen – metüülparabeen – põhjustab aga naha enneaegset vananemist.

 

Silikoonid
Tüüpiliselt kasutatakse silikoone kreemide viskoossuse tõstmiseks. Samuti jätavad need nahale pehme tunde nagu parabeenidki. Just selles silikoonide oht peitubki – nimelt tekitavad nad nahale tihke kihi, millest ei pääse läbi ei õhk ega ka vajalik niiskus. Juustele on silikoonid kohe eriti kahjulikud, sest silikooniga ümbritsetud juuksekarv ei saa õhust endasse niiskust siduda ning ta muutub lõpuks kuivaks ja hapraks. Kuna väliselt on silikoonikiht meeldivalt libe, tekibki illusioon siidpehmest nahast või juustest. Silikoonikiht kulub nahalt maha väga vaevaliselt – keskmiselt 2-3 nädalat hakkab silikoonikiht lagunema.

 

Mineraalõlid
Soodustavad kiiret pooride ummistumist. Tavaliselt tunneb mineraalõlid nimekirjas ära kui liquid paraffin, paraffin wax, petrolatum või lihtsalt mineral oil. Lisaks pooride ummistamisele muutub nahk sellest kiiresti sõltuvaks, mis tähendab seda, et nahk nõuab regulaarselt oma doosi mineraalõli. Vastasel juhul muutub nahk kuivaks ja lõhenenuks, kaotades oma elastsuse. Nagu silikoonidki, tekitab mineraalõli nahale õhukese kihi, mis pärsib nii naha hingamist kui ka normaalset rasueritust.

 

Sünteetilised värv- ja lõhnaained
Värvained on saadud tavaliselt kivisöe töötlemisel tekkinud jääkproduktidest, sisaldades rohkelt vähki tekitavaid raskemetalle, mida meie organism väljutada ei suuda või ei oska. Looduslik alternatiiv on kasutada nt micapulbrit või peedimahla.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised