Sõltuvus võistlemisest

Kertti Viru

Täpselt nii: „Oleme sõltuvuses võistlemisest“, ütlevad enda kohta Tatjana Popova ja Merilin Markov-Valm. Erialalt on söakad noored naised küünetehnikud ja kliente rõõmustavad nad T&M ilusalongis. See omapärane sõltuvus viis hiljuti duo Düsseldorfi, kus toimusid küünetehnikute maailmameistrivõistlused. Nagu nimigi ütleb, siis tegu on maailma parimate jõukatsumisega, kuhu niisama uudistajatel asja ei ole. Võistlustulle sööstis seekord Tatjana üksinda, kuid kuna tegutsetakse meeskonnana, siis oli see reis ka Merilinile sama emotsiooniderohke.

Kuigi võiks ju arvata, et võistlemist nautivatel inimestel eriti hirme ei ole, siis tegelikult ikka on küll. See oli ka põhjuseks, miks lühikese lennusõidu asemel valiti teekond, kus rattad kindlalt maas püsivad. Lugematud kilomeetrid kiirteel koos sinna juurde kuuluvaga tegid Tatjanale võistluste eelse öö vägagi rahutuks, sest olles 110% võistlusvaimus sees, ei jäta see sind maha ka ööund magades. Õiget võistlushunti ei murra aga miski.

Düsseldorfi mess on pehmelt öeldes hiigelsuur. Sektorid on kokku 27 ning ühest teise jõudmiseks võib kuluda lausa 10 minutit autosõitu. Messile pääseb ainult inimene, kes on tegev ilumaailmas. Seda kontrollitakse seda väga põhjalikult. Vastava kontrolli pidi läbima ka Merilin, sest väide, et olen koos võistlejaga ei olnud sellel messil argumendiks kedagi sisse lasta. Tuli täita nii mõnedki paberid ja samuti ei peetud paljuks kontrollida, kas on tegu ikka iluäri inimesega. Kuigi paberid olid korras, tuli tasuda ka 60 eurot osavõtumaksu.

Nüüd võis alata tormamine võistlusplatsi poole, kus Tatjana oli saanud juba esimeste šokkide osaliseks. Sellistel võistlustel on väga kindlalt paigas kõik kriteeriumid, millest väga täpselt kinni peetakse ja mida enne võistlust ka väga põhjalikult selgitatakse. Loomulikult selgus, et kõik, mis ette valmistatud ei vasta täpselt võistluskriteeriumitele. Väga oluliseks teguriks on modelli küüneplaat, mis peab olema ühtlane nii oma olemuselt kui ka teiste sõrmedega võrreldes. Kuna selliseid käsi ei ole just kerge leida, siis on teretulnud kõik, kes arvavad ennast küünte modellideks sobivat.

Tulles tagasi võistluste juurde, siis polnud eelnev siiski ainuke šokk. Nimelt tabas Tatjanat ka klassikaline võistluspaanika, et aega jääb puudu. Just sellel hetkel jõudis kohale Merilin, kellega oli eelnevalt ka kokkulepitud, et viimastest võistlusminutitest tehakse ka fotojäädvustus. See foto jääb nüüd meenutama mitmesuguseid emotsioone, mida teavad ainult need, kes sarnases situatsioonis olnud.

Muuseas, laias maailmas pole küünetehniku eriala sugugi naiste oma. Mehi võib võistlusplatsil ja seminaridel näha päris hulgaliselt. Veel enamgi – tihti on tegemist lausa pereäridega. Mis puutub vahenditesse, siis kõik brändinimed tuleb võistlusajaks katta teibiga ja samuti on oluline, et toode oleks uus. Juhuslikult tootesse sattunud karvaude või õhumull võib kogu võistlustööle saatuslikuks saada.

Vaatamata kõigele võistlus õnnestus, täpsemalt õnnestus saavutada eesmärk, milleks oli jõudmine  lõpuprotokollis keskossa.  Vesteldes hiljem värske maailmameistriga, selgus, et tegemist on tõelise profisportlasega, kes kogu eelneva aasta on end treeninud ja koolitustel ning seminaridel käinud. „Kui tahad olla maailma tasemel, pead selleks vaevanägema 24/7“!

Värske ja pidevalt täiendatav kogemustepagas andis Tatjanale ja Meriline idee tuua maailmatasemel võistlused ka Eestisse. Messi Ilusõnum raames korraldavadki nad küünetehnikutele võistluse, mis vastab täpselt maailmavõistluste kriteeriumitele. Kõigile soovijatele toimuvad eelnevalt ka tasuta ettevalmistavad koolitused ja kõike seda põhjusel, et meie küünetehnikud oleksid samuti maailmatasemel. Muuseas, võitja kõige suuremaks auhinnaks on sõit järgmistele maailmameistrivõistlustele.

„Oleme võistleja tüüpi inimesed“, ütlevad Tatjana ja Merilin enda kohta, lisades veel, et nad ei lähe kunagi võitma, vaid kogema seda fiilingut, mis teeb võistlemise nii põnevaks ja emotsiooniderohkeks. Kõik see aitab ka vältida oma tavatöös rutiini langemist. Omakorraldatud võistlustest nad loomulikult osa võtta ise ei saa ja see tundub nagu isegi karistusena. Samas on nüüd võimalik suunata kogu oma energia sellele, et toimuksid tõeliselt tasemel ja osalejaid innustavad võistlused.

Võistlemine ei tähenda millegi tõestamist. Veel enam, ükski iluteenindaja ei pea midagi kellegile tõestama, tema visiitkaardiks on tema töö ja tema kogemused. Kui pakutavate teenuste hulka lipsavad ka „rutiin“, „paigalseis“ ja „tüdimus“, siis ei maksa imestada, kui kliente järjest vähem uksest sisse astub.

„Eesti iluteenindajad toetuvad liialt brändile“, millega tööd tehakse märgib Tatjana. „Töö tulemuse ja vahendite vahele on tõmmatud võrdusmärk. Kuhu jäävad aga oskused ja kogemused?“

Vaata ka:

EESTI KARIKAS 2011. Klassikaline salongimaniküür ja salongipediküür
Eesti karikas 2011 Nail Art
T&M ilusalong ja “WorldChampionship In Dusseldorf 2011″
Eesti esindajad küünetehnikute MM -il

Kommenteerimine on suletud.