Roosa šampus toob tervise!?

Kertti Viru
foto: sxc.hu

Enamus dieete välistavad täielikult alkoholi, samas on rohkem kui üks uurimus tõestanud, et šampus mõjub hästi südamele ning vähendab Alzheimerisse haigestumise riski. Veel on leitud, et šampus vähendab kolesterooli ning kaitseb ka sellise ootamatu haiguse nagu insult eest. Võrreldes erinevaid šampuseid selgus, et roosa šampus sisaldab kõige rohkem antioksüdante, see tähendab, et on kõige kasulikum.

Veel enam, soovitatakse lausa šampuse dieeti. Täpsemalt soovitatakse naistel tarbida 1-2 klaasi šampust päevas. Esiteks sisaldab üks klaas ainult 91 kcal ning mullid kiirendavad joogi vereringesse jõudmist, mis omakorda vähendab ka alkoholi tarbimist. Dieet nõuab regulaarset tervislikku toitumist ja šampanja joomist. Kusjuures rõhk ei ole nälgimisel vaid kvaliteetsetel ja toitvatel toiduainetel. Päevas on lubatud tarbida 1200-1400 kalorit.

Muidugi on selline välja ütlemine toonud ka vastakaid arvamusi. On neid, kes rõhutavad, et oluline on hea enesetunne ning piirangute vältimine ja ka neid, kes rõhutavad, et naised ei tohiks tarbida alkoholi rohkem kui kolm ühikut päevas, mis peakski võrduma kahe väikese klaasi šampusega. Eks vaidlusallikaid ole siin palju. Kindel on see, et dieedi edukus sõltub eelkõige sellest, kas toitained, mida manustada tuleb on vastuvõetavad või mitte.

NB!See artikkel pole mingil moel mõjutatud või toetatud alkoholi tootjate ega antikarsklaste ühingu poolt. Allikaks on internetiajakiri geniusbeauty.com

Kommenteerimine on suletud.