10 näopuhastuse kuldreeglit, mida iga naine järgima peaks

Kõik teevad seda, kuid peame tunnistama, et paljud siiski valesti. Kuidas ja millega puhastada rasust või kuiva nahka – küsisime nõu kosmeetikutelt.

#6 Puhasta hoolikalt, kuid ära üle pinguta. Kui su nahk on rasune, tekib paratamatult soov seda võimalikult puhtaks nühkida. Samas, kui nägu hakkab justkui puhas taldrik käte vahel kriuksuma, oled ilmselgelt üle pingutanud ning üheskoos mustusega eemaldanud nahalt ka kaitsva hüdrolipiidse kihi. Tulemusena hakkab nahk seda kiiresti taastama ning tootma veelgi rohkem rasu. Naha kaitsekihti võivad kahjustada puhastustoodetes sisalduvad keemilist päritolu pindaktiivsed ained ehk lihtsas keeles vahustusained. Kontrollida, kas need kuuluvad ka sinu näopesuvahendi koostisesse, on väga lihtne – vaata, kui kergesti see vahule läheb. Võta võrdluseks nõudepesuvahend, mis sisaldab ohtralt vahustusaineid. Kujuta ette, mis juhtub, kui sellega oma nägu pesed?

#7 Lisapuhastus, mis tagab laitmatu tulemuse. Sa tead isegi, kui oluline on naha koorimine. Kas teed seda kord või kaks nädalas, eelista sünteetiliste graanulitega tooteid. Need on mõnusalt ümarad ja koorimisel nahasõbralikud, looduslikku päritolu osakesed aga võivad olla teravate äärtega ning seega ka näonahka traumeerida. Väga hea alternatiiv koorijatele on hapetega mask (AHA, BHA), mis sulatab mustuse lahti ja puhastab efektiivselt poore. Lisaks maskidele ja koorijatele võid mõned korrad nädalas üheskoos tavapärase näopesuvahendiga kasutada näopuhastusharja. Jälgi oma naha seisukorda, kui tunned, et see muutub liialt kuivaks – jäta mõned koorimiskorrad vahele ja vaata üheskoos kosmeetikuga oma ilurutiinile kriitilise pilguga otsa.