NAISED JÕUSAALIS: 10 kõige levinumat viga

Sa teed trenni viis päeva nädalas, kuid tulemusi ei ole: kehakaal ei vähene ja figuur ka ilusamaks ei lähe. Võib-olla teed midagi valesti? Küsisime personaaltreenerite Roman Minlibajev ja Kaspar Kaldoja käest, millised on levinumad vead, mida naised jõusaalis teevad ja seetõttu oma eesmärkideni ei jõua.

6. Ühekülgne treening

Kui teha pikka aega ühekülgset trenni, siis keha kohaneb ega arene enam edasi – teatud aja tagant tuleks oma treeningukavas muutusi teha. Mitmekülgne treeninguplaan võiks koosneda nii jõu- kui ka aeroobsest trennist. Kui jõusaalis käik ainult jooksulindil või stepperi peal möödub, jääb trenn kahjuks liialt ühekülgseks ning tulemustele lähemale ei saa.

7. Liigne treeningukoormus

Vahel soovitakse kiirelt vormi saada ja arvatakse, et mida rohkem trenni teha, seda kiiremini tulemusteni jõuab. Kuid lihas vajab kasvamiseks ka puhkust ja taastumisaega. Liigne trennikoormus võib arengu hoopis seisma jätta.

8. Hirm „suureks” minna

Võib öelda, et see on naiste suurim hirm, sest arvatakse, et jõutrenn teeb suureks. Naised, ärge muretsege! Õrnemale soole looduse poolt antud madalam testosteroonitase ei lase suureks minna. Tegelikkuses on jõutreeninguga hoopis vastupidi – hästi koostatud jõukava annab reljeefse keha.

9. Keskendumine kaalunumbrile

Naised hindavad oma kehalist arengut kaalunumbri abil. Tegelikkuses võib inimene pärast oma ideaalkeha saavutamist kaaluda sama palju kui enne trenniga alustamist. Mitte kaal ei ole siinkohal näitaja, vaid see, kuidas kehakuju ja vorm muutuvad ning mismoodi raskused jõusaalis kasvavad.

10. Järjepidevuse puudus

Järjepidevuse puudumine ei ole probleem ainult naiste, vaid ka meeste seas. Kui treeningutesse jäävad sisse pikad pausid, on tulemusi raske saavutada. Täiesti treeninguvabad nädalad võiksid olla pigem harva juhtuvad erandid kui reeglid.