Mis on Melanotan ja kuidas see töötab

Melanotan on sünteetiline hormoon, mis tõstab melaniini, loomulik tume pigment, taset nahas. On olemas Melanotan I ja Melanotan II. Melanotani süstitakse kõhu rasvkudedesse.

Melanotan-1 ([Nle4, D-Phe7] α-MSH – “afamelanotide”)  kiideti heaks 5. mail 2010 Itaalia ravimiameti (AIFA – Agenzia Italiana del Farmaco) poolt. Ravimi eesmärgiks on vähendada haigustega (n. erythropoietic protoporphyria (EPP) kaasnevaid vaegusi nagu valu, põletustunne, valgustundlikkus jt.

Melanotan-1 ja Melanotan II on mõlemad sünteetilised α-melanotsüüte stimuleerivad hormoonid, mis loodi, sünteesiti ja arendati Arizona ülikooli teadlaste poolt. Melanotan-1 on lineaarne, täispikk peptiidi (sisaldab kõiki 13 aminohapet). Melanotan II on selle lühendatud ja ümaram versioon. Mõlemad Melanotan-1 ja Melanotan II suudavad mõjutada naha pigmentatsiooni ilma päikese käes viibimata. Melanotan II kõrvaltoimeks võib olla libiido suurenemine ja spontaanne erektsioon.

Miks Melanotan on illegaalne?

Antud hormooni ei ole veel piisavalt testitud, et olla kindel tema ohutuses, kvaliteedis ja efektiivsuses.

Ei ole ka täpselt teada kõik võimalikud kõrvalmõjud ja nende ohtlikkus. Täpsemalt öeldes, siis hetkel ei ole teada, mida see ravim organismis teeb ja kuidas mõjub,

Millised on riskid?

Esiteks kindlasti süstimisega kaasnevad ohud: nakkuste oht, süstitava piirkonna vigastamine jms.

On täheldatud naha värvuse jäädavat muutumist, heledate või tumedate laikude teket ning samuti sünnimärkide tumenemist ja suurenemist, mis on üheks nahavähi tunnuseks.

Melanotan võib põhjustada ka valede haigusseisundite sümptomeid, millega kaasnevad mittevajalikud ravimid ning mõnikord ka ebavajalik kirurgiline sekkumine.

Lisaks on kõrvalnähtudena mainitud iiveldust, südame rütmihäireid, hingamisraskuseid ja seksuaalsete ihade suurenemist.

Melanotan on  saanud ka populaarseks nime Barbie ravim all. Siinkohal ei tohiks unustada, et Barbie on nukk… .

Eestis ei oma  Melanotan I ega Melaton II müügiluba ja seega ei tohi neid tooteid Eestis turustada. Muidugi jääb alati alles kõikvõimas internet. Samas internetitellimuse puhul on alati võimalus saada hoopis midagi muud kui sooviti. Kui veab, siis ei sisalda ravim lihtsalt soovitud toimeainet vajalikus koguses, halvemal juhul võib koostis olla veel ohtlikum kui eelkirjeldatud ravim.

Loe ka: Süstlapäevitus imbub Eestisse

Kommenteerimine on suletud.