Maniküüri ajalugu

Käte eest hoolitsemine pole kaugeltki mitte moodsa aja nähtus, küünehooldus oli staatuse märgiks juba muinasajal, varaseimad tõestust leidnud jäljed teadlikust käte eest hoolitsemisest ulatuvad aga veelgi kaugemale minevikku.

Tekst: Anne Raag
Foto: Shutterstock

Tõsi, nendel aegadel ei kuulunud maniküüriarsenali elektrisinine küünelakk või soe parafiin, aga juba tol ajal oldi huvitatud oma käte ja küünte heast väljanägemisest.

Maniküüri ajalugu ulatub aega, mil inimene tõusis kahele jalale ja leidis kätele otstarbekama rakenduse. Käibesõna „maniküür” tuleneb kahest ladinakeelsest sõnast: manus, mis tähendab kätt ja cure, mida võiks tõlkida kui hoolitsus.

Muistse Egiptuse käsikirjadest on leitud tõendeid selle kohta, et juba 5000 aastat tagasi kasutasid kõrgema staatusega naised oma küünte kaunistamiseks hennat ja muid looduslikke komponente. Siiski ei olnud tol ajal käte ja küünte eest hoolitsemine vaid naiste pärusmaa. Ka mehed nägid vaeva, et oma käte välimust parandada.

Legendi järgi võib esimeseks maniküürijaks pidada Vana-Kreeka mütoloogias armastuse jumalaks nimetatud Erost, kes magava Aphrodite küüsi lõikas ja need siis rannaliivale viskas, misläbi neist hiljem vääriskivid said. Ajalooürikutest võib leida vihjeid selle kohta, et tol ajal kasutati küünte toonimiseks segu, mis sisaldas lambarasva ning verd.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…