Foto: Shutterstock

Meigikunstniku amet on põnev, loominguline ja vaheldusrikas – uusi väljakutseid võid kohata iga päev. Nõudlus professionaalsete meigikunstnike järele kasvab pidevalt. Põhjalik ja professionaalsel tasemel koolitus on varasemast tähtsam ning ka tööturul konkurentsivõimelisem.

IluGuru uuriski erinevaid koole ja koolitusi Eestis, kus saab õppida jumestuskuntsnikuks ja grimmeerijaks.

•       INTERNATIONAL MAKE UP CENTER

International Make Up Center on rahvusvaheline meigikool. Õppetöö toimub professionaalse meigisarja Make Up Store vahenditega.

IMC Tallinna õppekavas on 2  kursust:

1.            2-nädalane ilumeigi kursus, mis toimub tööpäeviti õhtusel ajal, kogumahus 40 tundi, hind 520 €, sisaldades meigitarvikute stardipaketti 100 € väärtuses.

2.            10-nädalane profimeigi kursus, toimub tööpäeviti hommikupoolikuti  kell 10-14 kogumahus 180 tundi, hind   1900 €, sisaldades meigitarvikute stardipaketti  415 €

Kursused edukalt lõpetanud saavad rahvusvaheliselt kehtiva tunnistuse/diplomi, mis väljastatakse Rootsist. Koolitus toimub rahvusvahelise programmi alusel ja vastab Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumis kinnitatud õppekavale, koolitusluba 5706HTM

International Make Up Center

Pärnu mnt. 10/Väike-Karja 12, Tallinn Tel. 6481 488 E-mail: info@makeupstore.ee www.makeupstore.ee

  • Grimmi kool

GRIMMIKOOL  on Eesti ainus kool, kus erinevalt paljudest jumestuskoolidest on võimalus õppida professionaalseks grimeerijaks. Grimmikool annab erialase baashariduse töötamaks nii teatris, filmis kui televisioonis.

Õppetöö kestab septembrist juunini , kolmel päeval nädalas  ja koosneb 900-st akadeemilisest tunnist. Kursus lõpeb erialaeksamitega.

Õppekava tasemeks on täiskasvanute tööalane koolitus, koolitusluba nr. 6674HTM

Õppetöö käigus läbitakse ka 100 tundi praktikat.

Kursuse maksumus: 270 €

Grimmikool Tartu mnt. 63 Tel.: 53499870 Email: info@grimmikool.ee www.grimmikool.ee

  • Eesti Meigikunstnike Ühenduse Meigikool

Korraldab erinevaid meigikoolitusi nii algajatele kui edasijõudnutele meigikunstnikele ning grimeerijatele. Kursuseid ja täiendõpped toimuvad nii  eesti- kui venekeelsetena, võimalus õppida õhtuses, päevases või nädalavahetuse grupis. Koolitajad on  professionaalsed meigikunstnikud ja grimeerijad Eestist ja välismaalt.

  1. GRIMMIKURSUS, mida viib läbi „Irina Abõzova Stuudio“

Juhendab Venemaa tippjumestaja ja Wella Topp-stilist Irina Abõzova. Sellel kursusel omandatakse lisaks meigikunstniku kutsele ka grimeerija elukutse ning väljastatakse rahvusvaheliselt kehtiv meigikunstniku ja grimeerija kutsetunnistus! Tunnistuse väljastab Irina Abõzova stuudio.Tallinnas toimuvad kursused tsükliõppena, st. 6-päevane kursus iga kahe kuu tagant.

  1. Profimeigikursus algajatele.

Antud kursus on suunatud neile, kellel on eesmärk alustada oma karjääri meigikunstnikuna. Selle koolituse käigus tutvustatakse tähtsamaid meigitehnikaid ning omandatakse kõik vajalikud oskused professionaalse jumestuse teostamiseks! Juhendaja on jumestuskunstnik ning suurte kogemustega meigiõpetaja Meelis Krik.

Kõigile osalenutele väljastatakse diplom.

Profimeigikoolitusel algajatele on võimalus valida:

õhtune õpe- kursus kestab 2 kuud – 3 x nädalas, kokku 120 akadeemilist tundi. Juhendajaks Heli Reinut. Hind 380 €

Päevaõpe- kursus kestab 10 päeva, kokku 80  akadeemilist tundi. Juhendajateks Heli Reinut ja Tiina Leesik. Hind 250 €

Nädalavahetuse õpe, kursus kestab 5päeva, kokku 56 akadeemilist tundi. Juhendaja Ene Viksi.  Hind 191 €

  1. PROFIMEIGIKURSUS EDASIJÕUDNUTELE

Antud kursus on suunatud neile, kellel on eesmärk omandada juba spetsiifilisi  oskusi tööks meigikunstnikuna. Selle koolituse käigus tutvustatakse tähtsamaid meigitehnikaid, algteadmisi grimeerimisest, õpetatakse ripsmete ja kulmude keemilist värvi. Sellel koolitusel osalemiseks vajalikud baasteadmised, sest tehnika muutub juba keerukamaks ja spetsiifilisemaks.

Kursus kestab 5 päeva, kokku 56 akadeemilist tundi. Juhendaja Ene Viksi. Hind  287 €

Eesti Meigikunstnike Ühendus Tallinn, Roosikrantsi 11 Tel.: 631 19 96 E-mail: profitest.profitest@gmail.com www.meigikool.ee

  • Stiili ja meigikool

SMK Iluinstituut teeb koostööd Eesti Jumestajate Liiduga, mille eesmärk on kaasa aidata „jumestaja“ eriala arendamisele Eestis, ning samuti teha meigikunst kättesaadavaks igale naisele. Üks tähtsamatest Eesti Jumestajate Liidu ülesannetest koostöös Stiili ja Meigikooliga on eesmärk muuta jumestus kättesaadavaks igale inimesele, selleks, et naised saaksid endale lubada olla loomulikult ilusad mitte ainult pühadel vaid alati. SMK Iluinstituut on Eesti Töötukassa koostööpartner, mis võimaldab töötutel omandada uusi elukutseid või tüsta oma kvalifikatsiooni koolituskaardi abil.

Koolituse lõpetamisel väljastatakse tunnistus. Jumestaja- kursus kestab 4 kuud, soovil intensiivkursus 2 kuud.

Õpetajad: Maria Rõuk, Marge Merjamaa, Kai Schön, Inna Surnina Päevane ja õhtune õppevorm, Koolitusluba 4386HTM

Hind 570 €

Poodumi meik- kursus põhineb 4’l tööl.

Õpetajad: Inna Surnina, Kai Schön, Arina Šakirova, Marge Merjamaa.

Päevane ja õhtune õppevorm.

Hind 120 €

Fantaasia meik- kursus põhineb 4’l tööl.

Õpetajad: Kai Schön, Inna Surnina

Päevane ja õhtune õppevorm

Hind 120 €

Stiili ja Meigikool Tallinn, Villardi 23 Jõhvi, Keskväljak 8 Tel: 5641360, 6487071 E-mail: info@smkool.ee

www.smkool.ee

  • Lana Vallo Meigistuudio/Meigikool

Lana Vallo Meigikoolis on võimalik õppida jumestajaks või täiendada juba olemasolevaid jumestusalaseid teadmisi. Koolitajateks on prffesioonalsed ja tuntud jumestajad Lana Vallo ja Ksenia Ljashenko. Koolituse lõpus Lana Vallo Meigikool väljastab TUNNISTUSE.  Õppetöö toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt kinnitatud Koolitusloa nr. 6618HTM alusel. Lana Vallo Meigikool / GLOW OÜ on Eesti Töötukassa koostööpartner ja kinnitatud koolitaja.

ProfiMeigikoolitus ALGAJATELE

Koolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad õppida jumestama teisi nagu seda teevad parimad professionaalsed jumestajad. Koolitus on mõeldud algajatele, eelnev kogemus teiste jumestamisel ei ole vajalik. Koolituse käigus esitletakse põhilisi meigitehnikaid ja õpetatakse kõik vajalikud nipid professionaalse jumestuse teostamiseks!

Koolitus kestab 8 päeva, kokku 60 akadeemilist tundi

Koolituse maksumus 375 €

ProfiMeigikoolitus EDASIJÕUDNUTELE

Koolitus on mõeldud neile, kes soovivad saada sügavamaid teadmisi professionnalse jumestamise valdkonnas. Eelnev kogemus jumestamises on  vajalik, sest tehniliselt on kõik ülesanded  keerulisemad ja nõudlikumad, kui algajate koolitusel. See kursus aitab mõista meigimaailma piiramatuid võimalusi.

Koolitus kestab 8 päeva, kokku  60 akadeemilist tundi.

Koolituse maksumus  575 €

Lana Vallo Meigistuudio/ Glow OÜ Tallinn, Pärnu mnt. 28-15 Tel: 59 19 8359 E-mail: meigikool@make-up.ee

www.make-up.ee