KUIVŠAMPOON: Kas see rikub sinu juukseid?

Viimasel ajal on kuivšampooni kohta hakanud levima mitmeid pigem negatiivseid kuulujutte. Kuigi arvatakse, et see kahjustab juukseid, kasutavad seda kõik (ma pean selle all silmas neid laisku naisi nagu ma ise olen).
Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Kas kuivšampoon rikub juukseid?

Pigem võib see probleeme tuua peanahale. Kui kuivšampooni liiga palju kasutada, muudab see peanaha kuivaks, sügelevaks ja ärritab seda. Miks see nii on? Toode jääb kauaks peanahale ja ärritab seda. Tihti lükatakse nii edasi pea pesemist ja kuivšampoon jääb veelgi kauemaks pähe.

Kui tihti kuivšampooni siis kasutada võib?

Liiga tihti on halb. Aga kui tihti siis võib? Korra nädalas? Ülepäeviti? Kasuta seda siis, kui tunned, et on vaja, kuid mitte iga päev. Mõtle, kuidas su keha end tunneks, kui selle asemel, et end pesta, ainult deodoranti endale peale lased? Toodet igapäevaselt kasutades ja vahepeal pead mitte pestes kuhjub seda peanahale ja karvanääpsu ümber. Pärast igat korda, kui oled kuivšampooni kasutanud, tuleks pea hoolikalt ära pesta.

Seega ei ole kahjulikud mitte kuivšampooni koostisained, vaid see, kui selle pärast pead nii tihti ei pesta. Paar päeva pea pesemist edasi lükata on okei, aga mitte tervet nädalat.