KOSMEETIK GAIDI ÄKKE: Kõik, mida koorimise kohta teada oled soovinud!

Suvine jume on sinu palgeilt juba ammu lahkunud ning peeglist vaatab vastu jumetu kummitus? Võib-olla ei ole sa ammu oma nägu koorinud? Sest just see ilurutiin tagab särava ja värske naha. Koorimistoodete maastikul näitab suunda ilu- ja disainistuudio Richbeth kosmeetik GAIDI ÄKKE.

Ma usun, et igal naisel on vannitoariiulis olemas mingi kooriv toode või siis segab ta aeg-ajalt ise kohvipaksust või suhkrust koorija. Kindlasti on neid eeskujulikke, kes saavad aru koorimise tähtsusest ja seda ka regulaarselt teevad, kuid jagub ka neid, kes antud teemast kuuldes vaid õlgu kehitavad.

Kas teadsid näiteks seda, et kui sa surnud naharakke koorimisega ei eemalda, siis ei imendu ükski kreem ega seerum epidermilise kihist läbi? Kõige paremini ilmestavad koorimise vajalikkust jalatallad. Kui kannad on kuivad ja sinna on tekkinud paks sarvkiht, siis võime neid kreemitada nii palju, kui tahame, kuid need jäävad ikkagi kuivaks ja lõhenenuks. Pärast korralikku pediküüri ja koorimist, suudab aga kreem ka naha sügavamatesse kihtidesse imenduda ning jalad muutuvad taas pehmeks. Näonahal ja mujal kehal me küll ei näe ega tunneta nii hästi seda surnud naharakkude kihti, kuid sellegipoolest on see seal olemas ja raskendab hooldustoodete imendumist.

Niisiis on naha koorimine vajalik selleks, et eemaldada naha pindmiselt ehk sarvkihilt surnud rakud. See stimuleerib uute rakkude kasvamist ja jagunemist, mis muudab naha paksemaks ja vähendab nähtavaid vananemise tunnuseid. Samuti tagab regulaarne koorimine ühtlasema jume ja aitab hooldustoodetel imenduda.

LEIA OMALE SOBIV KOORIJA

Olemas on terade ning hapete ja/või ensüümidega koorijaid. Esimest tüüpi koorijatega tuleks olla tavapärasest ettevaatlikum, et hõõruvate liigutustega nahka mitte liialt traumeerida. Eriti peaks selliseid koorijaid vältima kuperoosa, akne ja kahjustunud naha puhul. Happekoorijad jagunevad omakorda AHA ehk alfa-hüdroksiidhapeteks ja BHA ehk beetahüdrokühapeteks. AHA happed saadakse puuviljadest ja teistest looduslikest allikatest ning need sobivad paremini vananevale, kuivale ja niiskusvaesele nahale. Neist enim kasutatakse glükoolhapet, vähem piim- ja sidrunhapet. BHA hape on õlis lahustuv salitsüülhape, mis sobibki rohkem rasusele ja suurepoorilisele nahale, kuna suudab imenduda nahapooridesse ja neid puhastada ning samuti pärsib bakterite ja seente arengut.

See, milline koorija just sulle sobib, sõltub aga lisaks nahatüübile ka vanusest. Kuid silmas tuleb pidada ka naha hetkeseisukorda, sest näiteks normaalne või kombineeritud nahk võib üleöö ilmastiku või stressi tõttu tundlikuks muutuda ning siis ei tasu oma tavapärase teradega koorijaga nahka ärritada, olgugi et eelnevalt on see su näonahale alati sobinud. Kuid üldreegel on see, et mida tundlikum, õhem, kuivem ja vanem nahk, seda õrnem koorija tuleks valida ning abrasiivsete osadega ehk terakestega tooteid võiks pigem isegi vältida.

Kosmeetikute juures teostatakse ka keemilist koorimist, mis on mõeldud vaid vastava väljaõppe saanud professionaali käe all teostamiseks. Happekoorimiste eesmärk on tekitada nahas aseptiline põletus, mille tulemusena eemalduvad kontrollitud ulatusega sügavusest kahjustunud nahakihid, kutsudes seega esile uute ja tervemate rakkude paljunemist, kollageeni teket nahas ning parandades vett siduvate ainete tootmist. Kuigi kosmeetik Gaidi on kuulnud, et levinud on ka ise internetist hapete tellimine ja endale sellega koorimisprotseduuri tegemine, siis võib see halvasti lõppeda. Kuna keemiliseks koorimiseks mõeldud tooted sisaldavad suuremal hulgal happeid kui koduseks kasutamiseks mõeldud tooted, tuleks see protseduur usaldada ikkagi õppe saanud professionaali kätte.

KASUTA KOORIJAID ÕIGESTI

Koorimisprotseduuri tehes on kõige tähtsam meeles pidada, et kindlasti tuleks vältida õrna silmaümbrusnahka. See, kui kaua koorijat näol hoida või kas tuleks ka õrnalt toodet masseerida näol, sõltub juba konkreetsest koorijast ning kindlasti on õpetussõnad ka toote peal välja toodud. Kui koorija on maha pestud, siis tuleks nägu toniseerida näoveega. Ning Gaidi annab lugejatele ka ühe hea nipi: “Pärast koormist soovitan teha kohe näomaski, sest see imendub sügavale ja see toimib veel paremini. Tulemuseks supersärav ja sügavniisutatud näonahk.”

See, kui tihti nahka võiks koorida, oleneb naha seisukorrast ja konkreetsest koorijast, kuid levinum reegel on intervalliga 7-10 päeva tagant. Samas on olemas kergemaid AHA happeid sisaldavad näopuhastustooted, mis mõeldud igapäevaseks kasutamiseks. Kui on plaanis minna soojamaareisile, siis enne seda ei tasuks teha happekoorimisi, kuna need võivad soodustada pigmendilaikude teket.

GAIDI LEMMIKKOORIJAD

Juba aastaid on minu täielik lemmiknäopuhastustoode igapäevaseks kasutamiseks mõeldud glükooli ja mandlihapet sisaldav Natinuel Cleanser 8%. Koorijatest meeldib mulle aga õrnade puuviljahapetega Guinot Commage Biologique näokoorija ning Ella Bache Gelee Tomate Exfoliante tomati koorivgeel näole. Kehakoorijatest on mu dušikabiinis aga alati olemas käsvkõrvitsa kiude sisaldav Guinot Commage Facile.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised