Dmitri Vinokurov – tippstilist, kes suudab muuta iga oma idee tõeliseks kunstiteoseks

Dmitri Vinokurov on tippstilist, kes suudab muuta iga oma idee tõeliseks kunstiteoseks ja on loonud oma kordumatu „intellektuaalse stiili“. Vinokurov on rahvusvahelise klassi juuksur-moelooja, firma Wella trendilooja ja ainus stilist Venemaal, kes suudab luua soengut Baksti joonistuste või saksa sõjafilmide stiilis. Ta on kunstnik, kes ammutab inspiratsiooni maailma kultuurist ja rahvaste ajaloolisest pärandist kogu maailmas – maalikunstist, arhitektuurist, muusikast, filmikunstist ning asetab juuksurikunsti nendega ühte ritta. Iga tema kollektsiooni, iga kuju taga seisab terve filosoofia.

Dmitri Vinokurov ühendab oma loomingus lääne vaimu ja vene omapära. Tema karjäär sai alguse 17 aastat tagasi, kui ta külastas siis veel vaatajana Londoni heategevuslikku juuksekunsti showd Alternative Hair Show.

Dmitri Vinokurov on öelnud: „Just siis tekkis mul unistus, et saaksin kunagi samuti tõusta sellele lavale. Saada osa nendest ajaloolistest moehetkedest, saada üheks iluloojaks, sest ilu toob inimestele praktilist kasu. Ja veel tahtsin ma näidata, et Venemaal on ka olemas mood. Kõik on harjunud sellega, et tavatu käitumine on ainult inglaste eesõigus. Venemaalt ei oodanud seda keegi.“

1997. aastal algas Vinokurovi koostöö Venemaa tuntud moekunstnik Slava Zaitseviga. Dmitrist sai Moskva kõrgmoega tegeleva moemaja juhtivstilist. Samal ajal valmistas ta uusi stiililahendusi Nina Ricci, Kenzo, Hugo Bossi esitlusteks. Aegamööda kujunes välja tema enda showde stiil. Peale unikaalsete soengute ja meigi lõi Vinokurov ise modellidele kostüümide eskiise. Demonstratsioonide jaoks tema ideede teokssaamisega tegelesid Andrei Šarov, Ljuba Suhhova, Haik&Fedja, Irina Selitskaja… Lisaks kaasnesid kõikide demonstratsioonidega eksklusiivsed elemendid (laserefektid, väljakäivad mehhanismid modellide juustes). Üha rohkem kasvas tema tuntus Läänes – järgnesid turneed showkavadega kõikides maailma moepealinnades Pariisist Amsterdamini. Dmitri on hulgaliste kollektsioonide looja Wella Internationalsi jaoks. 2005. aastal esitleti Vinokurovi kollektsiooni „Four Seasons“ Kremli Palees Wella Colors kongressi avamisel. Aasta pärast kutsuti Dmitri osalema telekanali ТВЦ korporatiivse stiili brändiuuenduste loomisel.

2009. aastal kutsuti Dmitri Vinokurov Alternative Hair Showle. Selle show 27-aastases ajaloos oli see esimene kord, kui sellest võttis osa vene stilistide meeskond. 2010. aastal võttis Dmitri vastu pretsedenditu otsuse viia esmakordselt läbi Alternative Hair Show Moskvas. Temast sai pealinnaelu unikaalse kultuurisündmuse üks peamisi korraldajaid ja seejuures demonstreeris ta suurepärast esinemist šõu raames. Kõik piletimüügist saadud vahendid olid traditsiooniliselt üle antud leukeemiat põdevate laste abistamiseks.

Dmitri Vinokurov on heategevusfondi „Me oleme sinuga“ asutaja, mis samuti tegeleb leukeemiahaigete laste abistamisega.

Moskvas on avatud „Dmitri Vinokurovi kool-stuudio“. See töötab salongina, mida usaldavad Venemaa meelelahutustööstuse esimesed persoonid, alates Ljubov Kazarnovskajast kuni baikerklubi „Öised Hundid“ liikmeteni. Samuti on „Dmitri Vinokurovi kool-stuudio“ stilistide kutseoskuste tõstmise platvormiks, kus iga nädal toimuvad meistriklassi koolitused.

Juba üle 10 aasta töötab Dmitri kindla meeskonnaga, kuhu kuuluvad stilistid, meikijad, helirežissöörid, dekoraatorid. Nad töötavad koos uute kollektsioonide, trendide ja showde loomise kallal.

Dmitri Vinokurovi ametlik sait: http://vinokurov.net

Kommenteerimine on suletud.