Anna Eshwood ja revolutsiooniline juukselõikustehnika Eestist

Anna Eshwood

Anna Eshwood on ainuke Eesti juurtega juuksekunstnik, kelle koolitajaoskusi on tunnustanud ka maailmakuulus Vidal Sassoon Akadeemia. Tänaseks on Anna jõudnud astuda veel suurema sammu edasi ning loonud omanimelise brändi, mis esindab tema enda loodud lõikustehnikat.

Juuksurikunstile kaotatud süda viis naise Tallinnast laia maailma otsima seda, mis on omane igale kunstiliigile, kuid mida juuksurikunsti juures piisavalt ei rõhutata. Selleks on kindlad reeglid, mustrid ja seaduspärasused, millele toetudes ehitatakse üles tulevane kunstiteos, milleks juuksurikunsti puhul on juukselõikus.

Anna otsingud polnud sugugi kerged, sest sageli ei pruugi ka kõige kallimad koolitused viia õppurit valitud ala südamesse, vaid jätavad ta vabalt edasi tiirlema ja oma teed otsima. Kuid Anna ei olnud nõus nii kergelt alla andma ning üsna pea märkasid seda ka Vidal Sassoon Akadeemia juhtivad jõud, kes otsustasid ta koolitajana oma meeskonda värvata. See on tase, milleni arvatavasti pole jõudnud ükski teine Eesti juuksur.

Samas jäi ka sellise taseme saavutamisest Annale väheseks ning tänaseks on temast saanud rahvusvaheliselt tunnustatud koolitaja, keda oodatakse nii Moskvas kui ka Pariisis ja kelle märtsikuisesse töögraafikusse on märgitud ka Tallinnas toimuv seminar.

Mille poolest on Anna lõikustehnika eriline?

Annal kulus oma lõikustehnika, mille eesmärgiks on koolitada igast meistrist tõeline ekspert, välja töötamiseks tervelt neli aastat. Tundes seda süsteemi ei loe, millised on sinu eeldused või eelnevad saavutused, sest tegemist on juukselõikusteaduse alustega. Anna koolitus pakub teadmisi puhtast, selgest ja veatust tehnikast ning annab täieliku mõistmise sellest, mida juuksur oma kliendi juustega teeb. Paraku lähtuvad juuksurid väga tihti loomingust ja pildist, milline peaks olema lõpptulemus, mitte aga tehnilistest alustest.

Oma lõikussüsteemi koolitusel tugineb Anna step by step lähenemisele. Koolitusel ei õpetata viimase moe järgi soenguid lõikama, vaid õpetatakse mõistma vormi ja proportsioonide loomise tehnikat, mis annab selle tehnika omandajale põhjalikud teadmised ja praktilised oskused käsitlemaks juust kui tõelise kunstiteose loomise materjali. See süsteem annab juuksurile ülevaate olulistest reeglitest kui ka oskuse neid murda. Kuna iga lõikus on kui eraldi teadus, mis lõppkokkuvõttes tagab juuksurile ka konkurentsieelise, on klient esimene, kes tajub erinevust tõeliselt oma töö alustalasid tundva ja niisama juukseid lühemaks lõikava juuksuri vahel.

Samas rõhutab Anna ka seda, et tema koolitus nõuab õppurilt tugevat pühendumist ja soovi saada oma eriala eksperdiks. Kui need nõudmised on täidetud, garanteerib ta, et õppurist on saanud oma ala täielik ekspert, kes on valmis pakkuma üliprofessionaalset teenust ja andma õpitut edasi ka oma kolleegidele.

FRINGES IN MANS CLASSICC HAIRCUTS from Anna Eshwood on Vimeo.

Kommenteerimine on suletud.