6 soovitust uue kodu otsijale ideaalse elupaiga leidmiseks

fotod: ERAKOGU, SHUTTERSTOCK

Usalda enda sisetunnet

Õige kodu tekitab inspiratsioonipuhanguid ja küllaldaselt häid ideid. Hakatakse mõtteis mööblit paigutama ja kööginurka planeerima. Need kodud, mis mingisuguseid tundeid ei tekita, peaksime esmajärjekorras kõrvale jätma. Aga mitte enne, kui oled selle kodu potentsiaali põhjalikult läbi mõelnud. Uute arenduste puhul tasub julgelt uurida näidiskorteri vaatamise võimalusi ning isegi kui sind huvitav projekt pole veel vundamenti saanud, mine vaata arendaja teisi näidiskodusid, küsi küsimusi ja lase endale kõik nüansid võimalikult selgeks teha.

 

Mõtle kodust kui investeeringust

Tulevane kodu peaks olema nii ideaalne, et tahaksid selles pikki aastaid elada. Oska näha asukoha potentsiaali. Kui kõige kuumemas piirkonnas korteri ostmiseks võimalust ei ole, siis liigu pisut eemale ja vaata seal ringi. Kindel on see, et unistuste kodu ei pea asuma praeguses populaarses linnaosas, sest ka pisut eemal asuvate piirkondade terviklikele lahendustele pööratakse üha enam tähelepanu ning sealsed hinnadki kulgevad tõusujoones. Uus korter sellistes arendustes nõuab ehk 10-minutilist autosõitu või muu transpordi kasutamist, kuid võib hinnas tähendada suurt kokkuhoidu. Asukoht on tähtis tehtava investeeringu tulevikuväärtust silmas pidades.

 

Oska näha tulevikku

Uue kodu valge ja valguseküllane sein võib esiti tunduda igav, kuid seda saab iga hetk meelepärase tapeedi või teise värviga katta. Valge on pretensioonitu ning armastab erinevaid maale ja värve enda embuses.

Kindlasti mõtle ka korteri suurusele ja tulevikule. Praegu võite partneriga soovida kahetoalist korterit, kuid lähimate aastate jooksul võib tekkida vajadus lastetoa, kodukontori või külalistetoa järele. Lisatuba ei pruugi olla oluline lisakulu ja aastate pärast olete rahul, et siiski suurema korteri kasuks otsustasite ning ei pea vajaduste muutumisel taas elukohta vahetama.